Biyografiler

 
Nihat Zeybekci  
Nihat Zeybekci 1961'de Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Pınarlar Beldesi'nde doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü'nde yüksek ihtisas yaptı.

Ardından İngiltere’de South London College’de Ekonomi Eğitimi aldı. Eğitim sonrası yurda döndü. Bir süre İstanbul’da üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra memleketi Denizli’ye yerleşti.

İhracatta önemli yeri olan bir tekstil firmasında da üst düzey yöneticilik yaptı. Daha sonra 1994'de Turkuaz Tekstil'i kurdu. İlerleyen yıllarda kendi sektöründe önem arz eden altı yeni firma daha kurarak ülke ekonomisine katkıda bulundu.

Bir dönem Denizli Platformu Sözcülüğü yaptı. Belli dönemlerde Sanayi Odası Meslek Grubu'nda görev aldı. Üst üste iki dönem Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığını yürüttü. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri'nde Denizli Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Son yerel seçimlerde Denizli Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi. İleri derecede İngilizce ve Almanca bilen Nihat Zeybekci dört çocuk babasıdır
 

  Siyasi Biyografiler  ( Kim Kimdir ? )  /  Kategoriler
Belediye Başkan Adayları
Ak Parti Belediye Başkan Adayları CHP Belediye Başkan Adayları
MHP Belediye Başkan Adayları DSP Belediye Başkan Adayları
DP Belediye Başkan Adayları BDP Belediye Başkan Adayları
SP Belediye Başkan Adayları BBP Belediye Başkan Adayları
  Milletvekili    Başbakan
 Belediye Başkanı     Bakan
 Cumhurbaşkanı  Parti Başkanı
 Siyaset Adamı  TBMM Başkanı
  Siyasi Biyografiler  ( Tüm Kategoriler )  / Alfabetik Liste